poniedziałek, 18 marca 2013

Komplety kulkowe - czerwień w złocie i w brązie

W związku z obiecanym upominkiem za setny komentarz dla Promyka otrzymała ona ode mnie komplecik kulkowy - kolczyki i wisiorek. Niestety u mnie pogoda przed wysłaniem prezentu nie pozwoliła na zrobienie przyzwoitych zdjęć dlatego "pożyczyłam" zdjęcie zrobione przez nową właścicielkę. 


Kolczyki i wisiorek wykonane z matowych koralików Preciosa w kolorze ciemnej ("głębokiej") czerwieni (choć na zdjęciu może przypominać bardziej kolor malin) z namiastką brązu ("mleczna czekolada"). Kulki wyplecione na koralikach 0,6 i 0,8 cm, zamocowane na antyalergicznych szpilkach w kolorze starego złota. Bigle w tym samym kolorze, również antyalergiczne. Kolczyki bez bigli mają długość 4 cm, wisiorek jest minimalnie krótszy.Co do drugiego kompleciku - kulki leżały już jakiś czas i czekały na zakup innej kolorystycznej wersji metalowych części (srebrne bigle nijak pasują do "złotych" koralików). Stąd wykończony został jako pierwszy. Ale po znalezieniu ładniejszych i przede wszystkim ciemniejszych w kolorze czerwonych koralików wyplotłam "nowy" upominek, a ten komplecik został "dla mnie". Nie powiem, podobał mi się, ale po kilku założeniach wisiorka jeden z koralików przy zawieszce wisiorka (na styku z łańcuszkiem) najzwyczajniej zaczął tracić kolor... Ze złotego zrobił się przezroczysty ;(
No ale po kolei, zdjęcia zrobiłam jeszcze przed noszeniem.Dane techniczne: Do wyplotu wykorzystałam koraliki Preciosa przezroczyste czerwone i "matowe" złote. Bigle w kolorze starego złota, antyalergiczne. Długość kolczyków to ok. 5,5 cm. Kuleczki wyplecione na koralikach 0,8 i 0,6 cm.Zawieszka (długość, ok. 4 cm). 


Całość prezentuje się następująco:A komplecik przy okazji zgłaszam na wyzwanie Szuflady: Kulki1 komentarz:

  1. Jak dla mnie kulek jest tu całe mnóstwo :) Piękny komplecik. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...