piątek, 1 sierpnia 2014

Rivoli tym razem w zestawie

Skoro już wpadłam w oplatanie rivoli pokusiłam się o uzupełnienie jednych z koczyków, które przy tworzeniu postanowiłam przeznaczyć na preaent imieninowy dla mamy. Tak oto do prezentowanych już kolczyków zrobiłam wisiorek i bransoletkę. Tak prezentuje się całość i każde z osobna:


Wisiorek wykonany z dwóch kryształków rivoli lt amethyst oraz koralików Preciosa fioletowych (ametystowych) oraz przeźroczystych z metaliczną wkładką, a także nieco większych przeźroczystych Jabłonexu. Przy okazji ćwiczony już wcześniej brickstitch bez w pełni zadowalających efektów udało mi się opanować w ciekawy sposób. Ciekawy dlatego, że zawieszkę robiłam kilka razy, aż postanowiłam "ogarnąć" ją "na dwie igły" - dopiero wtedy efekt końcowy w pełni mnie zadowolił. Chyba wrzucę później jakieś porównanie, może po prostu za mocno naciągałam nić... Cóż, ważne, że teraz moim zdaniem wygląda przyzwoicie :D


Drobna bransoletka. Sznur koralikowy na 5 koralików w rzędzie, sekwencja 17a1b (bardzo luźne kropeczki). Koraliki Preciosa. Średnica wewnętrzna ok. 5 cm (obwód ok. 17-18 cm.)


Jeszcze raz całość:2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...